Usuwanie metali ciężkich za pomocą biorezonansu

Żyjąc w obecnych czasach, we współczesnym i bardzo zanieczyszczonym świecie nie ma cudownego sposobu, by uchronić się przed metalami ciężkimi. Każdy z nas posiada w organizmie takie metale, jak aluminium, ołów, rtęć, arsen czy kadm. Oczywiście posiadamy również zdolność do usuwania ich z ciała, jednakże zbyt duża kumulacja utrudnia ten proces i powoduje, że mamy złe samopoczucie, nierzadko dochodzi nawet do zatrucia.

Wpływ na taki stan ma przede wszystkim wzrost produkcji chemikaliów, toksycznych substancji, a nawet sposób nawożenia i nawadniania owoców oraz warzyw. Co za tym idzie, metale ciężkie obecnie gromadzą się praktycznie wszędzie – w wodzie, w powietrzu czy też gruncie. Do naszych organizmów dostają się wraz z pożywieniem, które jest uprawiane w zanieczyszczonej glebie, wyławiane z zanieczyszczonych mórz i oceanów, jak również nawożone środkami chemicznymi. Jedzenie to jednak niejedyna pochodna metali ciężkich. Możemy się z nimi spotkać również w wodzie z kranu, lekach oraz kosmetykach. Coraz częściej możemy się także spotkać z zaburzeniami zachowania u najmłodszych. Z każdym rokiem przybywa dzieci diagnozowanych pod kątem autyzmu, ADHD, a także innych zaburzeń nerwowych. Często powodem takich chorób mogą są właśnie czynniki środowiskowe, pasożyty, jak również wspomniane metale ciężkie.

Jakie metale ciężkie są najbardziej szkodliwe dla naszego organizmu?

Metale ciężkie nie cechują się połowicznym czasem rozpadu, co niestety oznacza, że nie istnieje okres, w którym połowa danego metalu ulega rozkładowi i wydaleniu z organizmu. Co za tym idzie, nasze ciało bez podejmowania kroków, w celu usunięcia metali ciężkich z wnętrza pozostaje nimi skażone przez całe życie. Do najczęściej występujących metali ciężkich zaliczamy:

  • ołów,
  • rtęć,
  • kadm,
  • arsen,
  • aluminium,
  • mangan,
  • pallad,
  • nikiel.

Jaki negatywny wpływ wywołują metale ciężkie?

Niestety, wpływ metali ciężkich na organizm ludzki jest bardzo negatywny i może się objawiać na wielu płaszczyznach. Najgroźniejsze spustoszenie może niestety odbywać się w układzie nerwowym. Metale ciężkie potrafią bowiem przejść przez barierę krew-mózg i gromadzić się właśnie w tkankach mózgu, gdzie wyrządzają liczne szkody. Zaburzają również produkcję neuroprzekaźników za sprawą wypierania takich minerałów jak cynk czy żelazo. Metale ciężkie wywołują także stres oksydacyjny, który sprawia, że plastyczność komórek nerwowych zmniejsza się. W rezultacie upośledzane są funkcje poznawcze mózgu. Na koniec nie możemy nie wspomnieć o prowadzeniu do niedoboru takich pierwiastków jak magnez, potas, wapń, żelazo czy cynk, które mają ogromne znaczenie dla naszego organizmu. Jednym z najgroźniejszych metali jest aluminium, które umiejscawia się w komórkach odpornościowych mózgu, co w rezultacie może mieć negatywny wpływ na rozwój procesów autoimmunologicznych. Obecność aluminium może być również jednym z głównych czynników wywołujących chorobę Alzheimera.

Jak skutecznie usunąć metale ciężkie z organizmu?

Istnieje kilka naturalnych metod, które pozwalają skutecznie pozbyć się z naszego organizmu metali ciężkich. Jedną z nich jest zastosowanie kwasu alfa-liponowego, który możemy kupić praktycznie w każdej aptece. Inna metoda, to przyjmowanie alg morskich zawierających wysokowartościowe aminokwasy. To właśnie one mają zdolność wiązania się z metalami ciężkimi, a następnie ich wydalania z organizmu. Jak więc widzimy, chlorella to najlepiej i najszybciej działająca substancja, które ponadto świetnie działa na ogólną przemianę materii.

Innym, równie skutecznym sposobem zarówno do wykrywania jak i  usuwania metali ciężkich z organizmu, jest biorezonans. Najlepszym aparatem w tym przypadku jest Trikombin, którego twórcą jest naukowiec i naturopata – Alan Baklayan. Jest to urządzenie niemieckiej produkcji, które zostało wyposażone w największy do tej pory znany zakres częstotliwości od 0,000001 Hz do 36 MHz. Zastosowanie biorezonansu w usuwaniu metali cieżkich ma duże znaczenie przy jednoczesniej terapii przeciw grzybom z rodzaju Candida, które nie tylko żywią się metalami ciężkimi, ale je również produkują! Skuteczność terapii przeprowadzanych przy użyciu Trikombinu jest do 21 razy wyższa w stosunku do dotychczas używanych urządzeń, a przeprowadzone badania na temat wyprowadzenia metali ciężkich przez terapię rezonansową tym aparatem wykazały, że metale ciężkie jednoznacznie zostały wydalone. Potwierdziła to również końcowa kontrola moczu.

Udostępnij wpis:

Facebook
Twitter
Linkedin
Pinterest

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.