Pasożyty u dzieci – jak sobie z nimi poradzić?

Pasożyty, jak sama nazwa wskazuje są organizmami, które mogę przetrwać tylko dzięki innemu organizmowi, żywiąc się nim. Niestety, mimo coraz większej świadomości oraz coraz lepszych warunków higienicznych, pasożytów w naszym organizmie jest coraz więcej. Dotyczy to głównie dzieci, które są na nie bardzo narażone. Według specjalistów, około 80 procent polskiego społeczeństwa posiada w swoim ciele przynajmniej jednego pasożyta. Aż co siódmy Polak jest nosicielem glisty, a co dziesiąty tasiemca! Co więcej, w jednym organizmie może równocześnie przebywać nawet 300 różnych pasożytów, które sieją w naszym ciele prawdziwe spustoszenie. Przede wszystkim pozbawiają nasz organizm niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania składników odżywczych, czyli witamin, mikroelementów, cukru czy hormonów. Ponadto wydzielają toksyny, osłabiają nasz układ odpornościowy i pochłaniają erytrocyty. Jakie pasożyty występują zatem najczęściej u dzieci oraz jak rozpoznać objawy i leczyć takie zakażenie?

Najczęściej występujące pasożyty u dzieci

Dzieci, jak już wspomnieliśmy są najczęściej narażone na „przyswojenie” w swoim organizmie pasożytów. Często spędzają bowiem czas na świeżym powietrzu, bawiąc się, chociażby piaskiem, mają kontakt z takimi zwierzętami jak psy i koty, które są często nosicielami pasożytów. Ponadto higiena w przypadku dzieci zazwyczaj jest na gorszym poziomie, aniżeli w przypadku dorosłych – a jaja pasożytów czyhają praktycznie na każdym kroku. Ich najchętniej odwiedzane miejsca, to właśnie wspomniany piasek, niemyte owoce i warzywa, czy też zwierzęta domowe. Dlatego też najczęściej spotykanym pasożytem w przypadku dzieci są owsiki, których źródłem zakażenia są zazwyczaj nieumyte ręce. Jaja tego pasożyta bardzo łatwo się rozprzestrzeniają, dlatego jeszcze bardziej narażone są na nie dzieci z rodzin wielodzietnych lub tych, które dużo czasu przebywają w żłobku lub przedszkolu. Innym, równie często występującym pasożytem są glisty. Do zakażenia tym pasożytem dochodzi za sprawą dróg pokarmowych, poprzez jedzenie nieumytych owoców i warzyw. Dzieci mogą zarazić się również glistami kocimi i psimi, bawiąc się choćby w piaskownicy. Innymi pasożytami występującymi w przypadku dzieci są jeszcze lamblia włosogłówka czy tasiemiec. Niestety – pasożyty u dzieci nie są łatwe do wykrycia, a z kolei dzieci bardzo łatwo je przyswajają do organizmu.

Objawy występowania pasożytów u dzieci

W wielu przypadkach występowanie pasożytów u dzieci jest bezobjawowe, jednakże jeśli dobrze zaobserwujemy pewne zachowania pociechy, będziemy w stanie przynajmniej podejrzewać zakażenie pasożytami. Jednym z głównych objawów jest biegunka. Inne to, chociażby wzdęcia, nieokreślone bóle brzucha, nudności, brak apetytu, wymioty, utrzymujący się stan podgorączkowy, wysypka, swędząca skóra, odchrząkiwanie czy suchy, uciążliwy kaszel. Objawy jak widać nie są jednoznaczne i schematyczne oraz często mogą oznaczać inną przypadłość. Warto zatem bacznie obserwować zachowanie dziecka. Czasami objawem pasożytów w organizmie dziecka jest także łaknienie słodyczy kosztem normalnego posiłku.

Jak poradzić sobie z pasożytami u dzieci?

Jak już wspomnieliśmy na samym początku, zarówno zdiagnozowanie, jak i leczenie pasożytów w przypadku dzieci nie jest łatwe. Jedno jest jednak pewne – w tak młodym wieku nie powinniśmy stosować mocnych leków, które mogą nie tylko nie poradzić sobie z dolegliwością, ale również negatywnie wpływać na naruszone organy czy jelita. Dlatego też postawmy na naturalne, ale sprawdzone sposoby. Na początek świetną metodą może okazać się zmiksowane mleko ryżowe ze świeżo wyłuskanymi pestkami dyni podanymi dziecku na czczo. Sprawdza się również sok z czosnku i kiszonych ogórków. Jeszcze inną, równie skuteczną metodą, może się okazać picie naparów z mieszanek ziołowych. Do najbardziej skutecznych należą tymianek, kłącze tataraku, korzeń omanu, mięta pieprzowa, liście orzecha włoskiego i ziela angielskiego.

Drugą metodą, którą warto zastosować jest oczywiście biorezonans, a dokładnie technologia rezonansu magnetycznego aparatem Trikombin, który bazuje na badaniach naukowych i wielu pracach naukowców. Jego działanie opiera się na pracy elektrod lub mosiężnych pojemników, które odbierają określone informacje elektromagnetyczne i przekazują je do urządzenia. W nim wibracje zostają przetworzone i mogą zostać, chociażby obrócone o 180 stopni. Dzięki temu informacja wywołująca chorobę zostaje przekształcona na jej przeciwieństwo. Ta metoda doskonale sprawdza się właśnie w przypadku pasożytów u dzieci. Dzięki niej pasożyty, bakterie i inne patogeny zostają osłabione w ramach odsyłania na ciało Pacjenta odwróconych wibracji. Co za tym idzie, pasożyty zostają pozbawione przyczepności i mogą zostać z dużą łatwością wydalone z organizmu.

Jedną z największych korzyści korzystania z terapii aparatem Trikombin jest możliwość nie tylko skutecznego leczenia, a także szybkiego rozpoznania schorzenia. Przewaga tego urządzenia polega też na tym, że zarówno przy testowaniu, jak i przy samej terapii da się rozpoznać nawet najmniejsze obciążenia, bowiem przy odbieraniu informacji wystarczy podwyższyć amplitudę. W ten sposób można z kolei wytworzyć rezonans w ciele. Co za tym idzie, zarówno przy testowaniu, jak i w terapii można uniknąć medycznych pomyłek i znacznie skrócić okres leczenia dziecka.

Udostępnij wpis:

Facebook
Twitter
Linkedin
Pinterest

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.