Pasożyty a dolegliwości menstruacyjne i problemy hormonalne

Pasożyty mieszkają w zakamarkach naszego ciała i niestety wpływają bardzo negatywnie na zdrowie, ale i samopoczucie. Są nieproszonymi gośćmi, którzy tworzą spustoszenie w organizmie i żywią się nami. Co gorsza, potrafią przez bardzo długi czas zatajać swoją obecność i nie dawać żadnych przesłanek, gdy jednak już wykryjemy ten problem, spustoszenie w organizmie może być bardzo dużo, a leczenie skomplikowane. Pasożyty często atakują również kobiety, co w efekcie może przynosić dokuczliwe dolegliwości menstruacyjne i problemy hormonalne.

Problemy hormonalne – co je powoduje?

Układ hormonalny w przypadku kobiet jest bardzo skomplikowanym systemem, który obejmuje przysadkę mózgową, tarczycę, trzustkę, jajniki, nadnercza oraz przytarczyce. Gruczoły dokrewne produkują z kolei substancje chemiczne, które następnie uwalniane są do krwi i przekazują konkretne informacje oraz polecenia do tkanek i narządów. Układ hormonalny jest odpowiedzialny również za regulowanie działania całego organizmu i jeżeli wszystko działa prawidłowo, to utrzymywana jest tzw. homeostaza. Jeśli mamy zawahania lub zaburzenia hormonalne, wówczas dochodzi do zachwiania jej równowagi. Część z nich ma oczywiście podłoże fizjologiczne i zaliczamy do nich przede wszystkim cykle miesiączkowe i menopauzę. Niestety istnieją też takie, które są wywołane nieprawidłowym działaniem gruczołów czy pasożytami, które zagnieździły się w organizmie kobiety i sieją spustoszenie.

Zaburzenia hormonalne u kobiet mogą mieć przeróżne objawy, a zależne jest to od tego, jakie elementy są rozregulowane. W efekcie może dochodzić do wahań wagi, pojawiania się nadmiernego owłosienia, wahań nastroju, spadku libido czy zaburzeń cyklu menstruacyjnego. Do całej palety dochodzą również takie choroby jak Hashimoto czy Cushinga.

Do czego mogą doprowadzić pasożyty u kobiet?

Pasożyty są bardzo częstym czynnikiem, który wpływa na wahania poziomu hormonów oraz zaburzenia menstruacyjne. Doskonałym tego przykładem są bolesne okresy, które bardzo często są właśnie oznaką obecności pasożytów – przeważnie owsików. Bardzo dobrym rozwiązaniem w takim wypadku jest terapia biorezonansem, a dokładnie najnowocześniejszym urządzeniem diagnostyczno-terapeutycznym na świecie, czyli Trikombin. Wiele kobiet leczonych właśnie w ten sposób było w stanie po krótkim czasie odstawić leki przeciwbólowe, które regularnie przyjmowały w czasie trwania cyklu menstruacyjnego. Należy również nadmienić, że terapia w przypadku owsików nie jest prosta i wymaga cierpliwości. Musi być ona ponadto kontynuowana tak długo, aż pasożyty w stu procentach opuszczą organizm, a dokładnie śluzówkę macicy.

Wiele tradycyjnych i opierających się na środkach farmakologicznych diagnoz myli występowanie pasożytów z innymi chorobami. Tak też jest w przypadku, chociażby niedoboru estrogenów, ale również i innych hormonów. Poddanie Pacjentki terapią Trikombin przynosi najczęściej pożądane rezultaty. Dzieje się tak, ponieważ wiele pasożytów bezpośrednio oddziałuje na produkcję hormonów, a w niektórych przypadkach nawet je wchłania! W pierwszym momencie lekarz może nie połączyć tych faktów, a leczenie farmakologiczne nie przyniesie żadnych spodziewanych efektów. Dlatego też w każdym takim przypadku nieodzownym elementem rozpoznania powinno być przeprowadzenie testu na obecność pasożytów.

Ten obszar powinien być szczególnie dokładnie badany. Każda nieregularność okresu, jego bolesny przebieg, zanik, a w skrajnych przypadkach niepłodność powinno wiązać się z przetestowaniem wpływu pasożytów na układ hormonalny i macicę. Działania również powinny być natychmiast wprowadzane w życie. Dobrze nam znanym przypadkiem jest również bolesność i wrażliwość piersi przed okresem. Wynika to z wysokiego poziomu estrogenu, który niestety sprzyja pojawianiu się guzów i nowotworów. Niestety, infekcje grzybicze i pasożytnicze jeszcze bardziej wzmagają tworzenie się estrogenu. Dlatego też należy badać się regularnie i w razie potrzeby przyjmować naturalną witaminę C, która uwalnia nasz organizm od pleśni i innych grzybów. Jako że nadmierna ilość estrogenu musi zostać z kolei rozłożona przez wątrobę, to też i o nią należy odpowiednio zadbać. W tym celu zalecamy regularne jej oczyszczanie,  by była zdolna do wykonywania swojej wzmożonej pracy.

Terapia biorezonansowa może przynieść wrzechstronne korzyści dla organizmu, ponieważ w skład każdej terapii biorezonansowej na Trikombinie wchodzi nie tylko oczyszczanie z patogenów biologicznych i chemicznych, ale także odtruwanie narządów wewnątrzwydalniczych (w tym wątroby), przywrócenie równowagi fizjologicznej i metabolicznej ciała, wzmocnienie układu odpornościowego, naprawa tkanek oraz  łagodzenie bólu.

Udostępnij wpis:

Facebook
Twitter
Linkedin
Pinterest

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.