Czy biorezonans może pomóc w odchudzaniu?

Terapia biorezonansowa jest holistycznym, nieinwazyjnym zabiegiem medycznym, który wykorzystuje fale elektromagnetyczne do leczenia różnych schorzeń. Opiera się ona na założeniu, że ciało posiada pole energetyczne, którym można manipulować w celu osiągnięcia zdrowia i dobrego samopoczucia. W tym artykule zbadamy potencjał terapii biorezonansowej w zakresie pomocy w utracie wagi.

Czym dokładnie jest terapia biorezonansowa?

Terapia biorezonansowa jest formą diagnostyki i leczenia stosowaną od wielu lat w medycynie alternatywnej. Została ona opracowana w Niemczech w latach 70-tych. Opiera się na przekonaniu, że wszystkie żywe organizmy mają elektromagnetyczne pole energetyczne, którym można manipulować w celu promowania zdrowia i dobrego samopoczucia. Każda z komórek w organizmie ludzkim (a także bakterie, wirusy czy pasożyty) posiada swoją naturalną częstotliwość rezonansową. Zmienia się ona w zależności od tego, w jakim jest on aktualnie stanie. Podczas testu biorezonansowego mierzona jest dokładnie częstotliwość drgań elektromagnetycznych wytwarzanych przez organizm pacjenta. Dzięki temu można określić stan całego organizmu, znaleźć wszelkie zaburzenia w pracy komórek, narządów, a nawet całych układów.

Po wykryciu problemów zdrowotnych (np. alergii, pasożytów, obciążeń bakteryjnych, wirusowych czy grzybiczych) wskazana jest terapia biorezonasowa. Polega ona na wystawieniu ciała na działanie fal elektromagnetycznych o niskiej częstotliwości, które, jak się uważa, oddziałują na pole energetyczne organizmu i przywracają utraconą równowagę.

Czy terapia biorezonansowa pomaga zrzucić zbędne kilogramy?

Terapia biorezonansowa może wspomagać odchudzanie. Jedno z badań wykazało, że osoby poddane terapii biorezonansowej miały niższy poziom kortyzolu, hormonu związanego ze stresem i przyrostem masy ciała. Inne badanie wykazało, że terapia biorezonansem może zmniejszyć apetyt i pragnienie jedzenia u osób z nadwagą. Biorezonans przyspiesza metabolizm i spalanie tłuszczów. Reguluje równowagę kwasowo-zasadową oraz zaburzenia hormonalne powstałe z różnych przyczyn. Usprawnia perystaltykę jelit i wspomaga rozpad komórek tłuszczowych. Terapia biorezonansowa może więc odblokować organizm na wszelkich płaszczyznach, co doskonale wspomaga odchudzanie.

Należy jednak pamiętać, że terapia biorezonansowa nie powinna być stosowana jako substytut konwencjonalnych metod leczenia nadwagi, takich jak dieta czy ćwiczenia. Pacjenci powinni zawsze skonsultować się z lekarzem przed rozpoczęciem jakiejkolwiek nowej terapii medycznej.

Udostępnij wpis:

Facebook
Twitter
Linkedin
Pinterest

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.