Astma – przyczyny i sposoby leczenia

Astma to przewlekła choroba, która wpływa na nasze drogi oddechowe. Jej głównymi objawami są kasze, duszności i tzw. świszczący oddech. Powodem tego jest wrażliwy układ oddechowy, któremu towarzyszy stan zapalny. Co więcej, w każdej chwili możemy spodziewać się wywołania reakcji, jeśli tylko będziemy mieli kontakt z czymś, co podrażni omawiany układ.

Czym jest astma?

Jak już wspomnieliśmy powyżej, astma jest chorobą przewlekłą. Czynniki powodujące to schorzenie powodują napinanie mięśni wokół ścian dróg oddechowych, przez co stają się one coraz węższe. W następstwie wyściółka ulega zapaleniu i puchnie. Towarzyszyć może temu gromadząca się flegma i lepki śluz. To wszystko sprawia, że oddychanie jest utrudnione. Niestety, astma to stan, który może trwać nawet całe życie, choć szybkie jej wykrycie i leczenie może spowodować, że nasze zdrowie ulegnie znacznemu polepszeniu, a sama choroba przyjmie bardzo łagodny charakter.

Jakie są przyczyny powstawania astmy w medycynie konwencjonalnej?

Medycyna konwencjonalna nie zna aktualnie bezpośredniego czynnika, który wpływa na pojawienie i rozwijanie się astmy. Mówi się najczęściej o zespole czynników, które mogą ją powodować. Napady astmy są najczęściej powodowane za sprawą mechanizmów zapalnych, alergiczno-immunologicznych oraz reakcji alergicznych na spotkanie z różnymi substancjami czy ciałami stałymi. Wszystkie czynniki powodujące astmę dzielimy również na te genetyczny i środowiskowe.

Jakie są przyczyny powstawania astmy w terapiach naturalnych?

Ogromny sukces w leczeniu astmy metodami naturalnymi przypisuje się odkryciu dr Huldy Clark, które wykazało, iż u astmatyków prawie zawsze mamy do czynienia z obciążeniem glistą ludzką (Ascaris). Tymczasem liczne wyniki badań naukowych potwierdzają fakt, że glisty i ich larwy, podobnie jak roztocza, a także kropidalki (Aspergillus), prawie zawsze wywołują reakcje alergiczne, takie jak astma.

Ogólnie przyjmuje się, że ciężkiej astmie towarzyszy prawie zawsze zakażenie grzybami Candida. W związku z tym, aby osiągnąć pełny sukces w leczeniu  należy całkowicie wyeliminować infekcje grzybicze wywołane przez drożdżaki Candida i grzyby z rodzaju Aspergillus. Szczególnie w leczeniu kandydozy niezbędne jest dodatkowo przestrzeganie ścisłej diety.

Zakażenie glistą ludzką i Aspergillus występują również najczęściej w astmie oskrzelowej, zapaleniu oskrzeli, zapaleniu płuc i przewlekłym kaszlu. Również w przypadku atopowego zapalenia skóry (Neurodermitis) i łuszczycy (Psoriasis), gdzie glista i infekcje grzybami Candida prawie zawsze są przyczyną ich powstania, wskazane jest usunięcie tych patogenów.

Jaki wygląda terapia biorezonansowa w leczeniu astmy?

Terapia biorezonansowa skupia się przede wszystkim na rozpoznaniu zakażeń z grupy pasożytów, w szczególności glisty ludzkiej, mikoz i mykotoksyn, o których wspomnieliśmy powyżej i które należy stopniowo usuwać z organizmu odpowiednimi częstotliwościami. Sukces leczenia polega na regularnym wyprowadzaniu z organizmu wszystkich znalezionych obciążeń patogennych, a więc na powtarzaniu terapii conajmniej raz w tygodniu. Ponadto terapię łączy się z dokładnym wyprowadzaniem metali ciężkich z organizmu, którymi żywi się Candida oraz specjalną dietą.

Czy potrzebna jest dieta w leczeniu astmy?

W związku ze ścisłym powiązaniem astmy z kandydozą, trzeba ściśle przestrzegać diety w czasie terapii. Należy całkowicie zrezygnować z jakiejkolwiek formy cukru, cukru owocowego – wszelkich owoców świeżych lub suszonych, dżemu, syropu klonowego, miodu, czekolady, cukru z kwiatu kokosa, syropu z agawy, dań mącznych i wypieków zawierających cukier, a także słodzików bez cukru, takich jak sacharyna, aspartam, erytrol, sorbitol i cyklaminian. Nie pić soków owocowych, napojów bezalkoholowych, coli ani napojów alkoholowych.

Niedozwolone jest spożywanie makaronów i produktów z białej mąki. Chrupki chleb i chleb pełnoziarnisty, mąka pełnoziarnista, niesłodzone płatki zbożowe i ryż również powinny być spożywane z umiarem.

Podczas zakupów mależy zwracać uwagę na ukryte cukry – spis treści pokazuje często zaskakującą zawartość monowęglowodanów w produktach spożywczych (np. orzechy nerkowca, ketchup). Dodatkowo zaleca się zrezygnowanie z wieprzowiny oraz panierowanych mięs.

Jakie są doświadczenia i wyniki stosowania terapii biorezonansowej w leczeniu astmy?

W Instytutcie Biorezonansu Alter Medicus przeprowadzamy leczenie aparatem Trikombin, dokładnie według wszelkich zaleceń i wskazówek Instytutu Naturopatii Alana Baklayana, który jest jedynym współcześnie żyjącym i prowadzącym badania ekspertem w dziedzinie biorezonansu. Siłą aparatu Trikombin jest nie tylko pozbycie się objawów astmy, ale również sprawienie, że postępy będą długotrwałe. Udokumentowano wiele fantastycznych wyników leczenia w chorobie astmy poprzez regularne stosowanie odpowiednich częstotliwości i konsekwentne przestrzeganie diety. Pacjenci, którzy zaczęli ponownie zaniedbywać swoją dietę, obserwowali nawrót objawów, co miało również swoje odzwierciedlenie w podwyższonych wynikach testów. Ponowna, ścisła kontynuacja pełnego programu terapii przyniosła korzystne efekty.  Należy jednak zwrócić uwagę na fakt, że nawet przy stabilnym stanie pacjenta najwcześniejsze możliwe wyeliminowanie infekcji grzybiczej następuje po upływie około czterech miesięcy, a w wyjątkowych przypadkach dopiero po około półtora roku.

Udostępnij wpis:

Facebook
Twitter
Linkedin
Pinterest

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.